Wsparcie dla inwestycji!

Szanowni Państwo

19 kwietnia 2023r. w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja pt. „Czy warto inwestować?”. To kolejny wspólny projekt Urzędu Miasta Kościana i Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości skierowany do firm. W wydarzeniu wzięło udział ponad 40 osób.

Projekt pt. „Czy warto inwestować?” to cykl spotkań realizowanych przez Polską Strefę Inwestycji Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, Bank Gospodarstwa Krajowego, Polską  Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencję Rozwoju Przemysłu. Partnerami kościańskiej edycji zostali: Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie i Urząd Miejski Kościana.

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Wśród gości oprócz przedsiębiorców znaleźli się również przedstawiciele jednostek samorządów terytorialnych. Zgromadzonych powitał gospodarz spotkania Burmistrz Miasta Kościana Piotr Ruszkiewicz.

Podczas konferencji Prelegenci: Magdalena Urbaniak – Manager Projektów Inwestycyjnych - K-S SSE, Weronika Wesołek - Specjalista ds. Sprzedaży – BGK, Robert Długosz – Ekspert Agencji Rozwoju Przemysłu w Centrum Obsługi Inwestora w Poznaniu oraz Rafał Stachowiak – Ekspert z Biura Regionalnego PARP w Poznaniu przedstawili zagadnienia w zakresie: ulgi podatkowej dla nowych inwestycji, dotacji na kredyt technologiczny i ekologiczny, pożyczki inwestycyjnej z bonusem dla zielonych inwestycji i zielonych przedsiębiorców oraz ścieżki smart czyli Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek, który był doskonałą okazją do nawiązania nowych relacji biznesowych oraz indywidualnych rozmów z prelegentami.

Uczestnicy mogli też zapoznać się z ofertami wsparcia dla firm w punktach konsultacyjnych przygotowanych przez organizatorów oraz Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie i Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych w Gostyniu.

Punkt bezpłatnych porad podatkowych przygotowała również Krajowa Izba Doradców Podatkowych Oddział Wielkopolski. Dyżur w nim prowadziła Małgorzata Ostrowska-Krzewina Zastępca Przewodniczącego Zarządu Wielkopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Wszystkim partnerom dziękujemy za pomoc i wsparcie w organizacji konferencji. A Wam Szanowni Przedsiębiorcy, dziękujemy że byliście z nami!

Ośrodek Wspierania
Przedsiębiorczości w Kościanie

 

Fot. Jacek Olejniczak, UM Kościana

reklama
PUP
SFPK
WARP
Agencja Rozwoju Regionalnego
OCWP
KIDP
Polska Fundacja Przedsiębiorczości
Fundusz rozwoju i promocji
US
Centrum PISOP