Firmy Jutra - terminy szkoleń

Cykl szkoleń realizowanych w ramach programu Firmy Jutra skierowany do każdej mikro, małej i średniej firmy w Polsce, która planuje rozwinąć lub rozpocząć sprzedaż w Internecie.

Pandemia koronawirusa boleśnie dotknęła wiele osób i przedsiębiorstw. Jednocześnie przyspieszyła transformację cyfrową przesuwając klientów do Internetu, tworząc zapotrzebowanie na nowe produkty, usługi i rozwijając popyt na sprzedaż i działalność online. Działalność w Internecie stała się dla firm szansą na przetrwanie kryzysu, utrzymanie miejsc pracy i rozwój działalności. Wiele firm rozpoczęło gwałtowną cyfrową rewolucję, w której potrzebują szybkiego kompleksowego wsparcia. Główną barierą dla większości firm, które już zaczęły działalność w Internecie, bądź dopiero ją planują, jest brak wiedzy, umiejętności i narzędzi. Przedsiębiorcy chcą działać, uczyć się i wprowadzać zmiany, ale potrzebują przewodnika, który zrozumie ich indywidualne potrzeby i pokaże jak szybko zacząć działać we właściwym kierunku. Aby odpowiedzieć na powyższe potrzeby, Google wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju i Operatorem Chmury Krajowej uruchomił program szkoleniowo - rozwojowy Firmy Jutra.

           

Szanowni Klienci

Przedstawiamy "jesienną ramówkę" najbliższych BEZPŁATNYCH szkoleń w ramach programu Firmy Jutra organizowanych przez Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie przy współpracy z Google i Polskim Funduszem Rozwoju w partnerstwie strategicznym z Operatorem Chmury Krajowej.

 

Data    Godzina Moduł Tematyka
26.10.2021 11.00 I

Jak z pomocą internetu zdobyć klientów w nowej rzeczywistości?

Wybierając się w internetową podróż w poszukiwaniu nowych klientów, bardzo często skupiamy się na celu zamiast na poszczególnych etapach tej wyprawy. Łatwo jest w ten sposób przegapić istotne szczegóły, dzięki którym możemy nasz cel osiągnąć znacznie szybciej i z lepszym skutkiem.

W trakcie szkolenia dowiesz się:

 • jakie kluczowe elementy odpowiadają na stronie internetowej za widoczność w wynikach wyszukiwania;
 • co sprawia, że użytkownicy chętniej odwiedzają strony internetowe i dokonują zamierzonych przez nas działań;
 • co sprawia, że użytkownicy rezygnują z zapoznania się z ofertą;
 • jak sprawdzić, czego dokładnie szukają twoi odbiorcy i o co pytają wyszukiwarkę;
 • jakie narzędzia warto w tym celu wykorzystać.
23.11.2021 11.00 II

Google Moja Firma - jak dotrzeć do klientów w okolicy? Popraw widoczność w lokalnych wynikach wyszukiwania

Zwiększ widoczność w internecie dzięki bezpłatnemu profilowi w Google Moja Firma. Podczas szkolenia pokażemy rozwiązania za pomocą których Twoja firma będzie mogła:

 • dotrzeć do swoich potencjalnych odbiorców znajdujących się w okolicy;
 • poprawić swoją widoczność w wynikach wyszukiwania oraz w Google Maps;
 • kontaktować się z klientami bezpośrednio z poziomu wizytówki.

Dodatkowo opowiemy również o:

 • nowościach w Google Moja Firma;
 • na co zwrócić uwagę tworząc profil;
 • jak stworzyć bezpłatną stronę internetową.

14.12.2021

25.01.2022

11.00 III

Strona mobilna - 11 elementów ważnych dla e-commerce

Coraz więcej twoich potencjalnych klientów korzysta z internetu używając w tym celu smartfona, dlatego też bardzo ważne jest, aby wyjść tym użytkownikom naprzeciw. W trakcie webinaru realizowanego w ramach programu Firmy Jutra, dowiesz się:

 • o jakie elementy musisz zadbać na stronie, aby zrobić dobre wrażenie na użytkowniku;
 • jak korzystać z analityki, aby zacząć sprzedawać więcej.

Dodatkowo opowiemy o:

 • testach UX;
 • szybkości ładowania strony - dlaczego jest ważna i jak ją mierzyć;
 • jak zadbać o elementy strony aby usprawnić działanie strony;
 • narzędziach i skryptach, które pomogą Ci usprawnić stronę mobilną;
 • gdzie szukać wsparcia w ramach programu Google i PFR - Firmy Jutra.
22.02.2022 11.00 IV

ABC cyfrowego eksportu w internecie - od czego zacząć?

Szkolenie dla firm, które są na początku swojej drogi do zdobycia zagranicznych klientów i rynków lub już prowadzą sprzedaż na rynkach zagranicznych, ale chcą robić to jeszcze bardziej skuteczniej. Każdy uczestnik dzięki udziale w warsztatach zdobędzie wiedzę o tym w jaki sposób wykorzystać dostępne w internecie narzędzia do wytypowania nowych potencjalnych rynków docelowych, zrozumienia zagranicznych klientów, a także przygotowania firmy do wejścia na nowe rynki.

Biorąc udział w zajęciach dowiesz się:

 • jak analizować potencjał eksportowy firmy i wybrać potencjalnych rynki docelowe;
 •  w jaki sposób lepiej zrozumieć potrzeby i nawyki klientów zagranicznych;
 • jak odnaleźć i poprawić obszary wymagające optymalizacji przy rozwoju firmy na nowych rynkach.

W trakcie spotkania eksperci z Firm Jutra koncentrują się na praktycznym wykorzystaniu narzędzi, które pomagają poznać potencjał rynku zagranicznego.

       

Spotkania poprowadzi Karolina Maj - MBA, Konsultant ds. marketingu internetowego, Doradca w programie Firmy Jutra. Trener oraz konsultant ds. marketingu internetowego, który z marketingiem ma do czynienia od 19 roku życia. Początkowo w mediach muzycznych jako redaktor naczelny oraz specjalista ds. PR, a następnie jako właściciel agencji marketingowej. Współpracowała z takimi firmami jak: 4fun.tv, VIVA Polska, Jetix Europe Ltd. (obecnie Disney). Uwielbia tworzyć nowe rozwiązania i wcielać je w życie - bawiąc się formą, kolorem i słowem. Bogate doświadczenie podpiera obszerną wiedzą zdobytą na czterech kierunkach studiów oraz w trakcie licznych szkoleń. W 2016 roku odebrała dyplom Master of Business Administration, przyznany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Od 2017 roku związana z projektami edukacyjnymi Google. W ramach Google Internetowe Rewolucje skonsultowała ponad 500 firm i przeprowadziła kilkadziesiąt szkoleń. Obecnie wspiera przedsiębiorców w rozwoju w ramach programu Firmy Jutra realizowanego przez Google oraz PFR. Dodatkowo również wykłada marketing na Akademii E-marketingu realizowanej przez Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową w Katowicach.

Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników, może otrzymać dostęp do unikalnych materiałów szkoleniowych, a po zapisaniu się do programu, także do kursu wideo, poświęconego analityce i reklamie w internecie oraz możliwość wzięcia udziału w dyżurach eksperckich i indywidualnych konsultacjach z doradcą Google. Zapisz się!

Szkolenia 60 minutowe, prowadzone online/offline. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie załączonego formularza zgłoszeniowego pod adresem biuro@owp.koscian.net. Liczba miejsc ograniczona w przypadku spotkania stacjonarnego. 

Więcej informacji pod nr tel. 65 512 77 83 i 797 508 207. 

Ośrodek Wspierania
Przedsiębiorczości w Kościanie

PARTNERZY
PUP
SFPK
WARP
Agencja Rozwoju Regionalnego
OCWP
KIDP
Polska Fundacja Przedsiębiorczości
Fundusz rozwoju i promocji
US
Centrum PISOP
K-SSSE